Aktywnosc fizyczna

Dieta Dukana

Dieta Dukana jest niezwykle popularna gdyż jest bardzo prosta. Nie jest tak restrykcyjna jak inne, pozwala jeść takie produkty spożywcze, które są zazwyczaj niezalecane. Jest polecana osobom cierpiącym na nadwagę. Podczas jej stosowania należy pamiętać, aby nie dopuszczać do uczucia głodu. Nie jest powiedziane ile dokładnie powinna trwać, to zależy od indywidualnych predyspozycji. Dzieli się na cztery fazy.

W pierwszej fazie skupiamy się przede wszystkim na dostarczeniu organizmowi pełnowartościowego białka zwierzęcego. W drugiej fazie, mięso możemy łączyć z warzywami, przez kilka dni, po czym wracamy do pierwszej fazy. Ta faza może być bardzo długa. Należy stosować ją do momentu osiągnięcia upragnionej masy ciała, nawet kilka miesięcy. Trzecia faza jest bardzo ciekawa. Polega na utrwaleniu efektów faz odchudzających.

Powinna trwać zależnie od zrzuconych kilogramów, kg mniej=0 dni diety. Czwarta faza ma jeden cel – ponowne nieprzytycie. Ogranicza się do zdrowego rozsądku. Jedzmy tyle aby kilogramy nie wracały.